“ HİÇ KİMSE FİRMANIZI SİZDEN DAHA İYİ BİLEMEZ.
ANCAK EN SON NE ZAMAN BİR ADIM GERİYE ATIP FİRMANIZI
DURUMUNU, SEKTÖRÜNÜZ VE PAZARIN NEREYE GİTTİĞİNİ
DÜŞÜNDÜNÜZ?
GEÇEN HAFTA?
GEÇEN AY?
BİR SENE ÖNCE?...
DÜNYA DEĞİŞMEYE VE GELİŞMEYE DEVAM EDİYOR. EVİNİZDEN ÇIKANA KADAR BİLE BİR ÇOK PAZARLAMA OLAYI OLUP BİTTİ BİLE.
ARTIK FİRMANIZA YÖNELİK FARKLI CEVAPLARIN PEŞİNDEN KOŞMANIN ZAMAN GELDİ…"

 

1. Günümüzde tüm pazarlar gelişmeye ve globalleşmeye devam etmektedir. Bu durum firmalara çeşitli fırsatlar sunmakta ve ticaret anlayışını değiştirmektedir.

2. Üretim ve pazarlamanın bu denli önemli olduğu ülkemizde inovasyon bu sürecin önemli bir parçası olarak karşımıza çıkmaktadır.

3. Taşıma ve iletişim maliyetlerinde yaşanan indirimler yeni pazarların ortaya çıkmasına ve global iletişimin hızlanması neden olmuştur. Bu kadar hızlı bir süreçte müşteriler daha önemli bir yere gelmektedir zira insanlar daha önceye oranla daha farklı düşünce ve tercihlere sahip bulunmaktadırlar. Yeni fikirleri daha kolay algılamaktadırlar.

4. Bilim ve teknoloji firmaları rekabette fırsatlar sunmakta; bu durum firmaları bilgi transferinin aktif hale getirmeye yönlendirmektedir.

5. Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin merkezi durumunda olan Gaziantep’in inovasyon odaklı böyle bir projenin öncüsü olması yaşanacak gelişmelerin ulusal ve uluslar arası düzeyde bir gösterge teşkil etmesine olanak sağlayacaktır. Gaziantep Sanayi Odası öncülüğünde firmaların yenilikçi bir anlayışa sahip olmaları gerektiğinin ortaya koyulması gerekmektedir.

6. Şehrin yenilikçi bir anlayışı benimsemesi şehir imajına katkı sağlayacaktır.

 

alt
|
|
|
|
Ziyaretçi Sayısı: 15270
© 2006 Gaziantep Sanayi Odası