İNOVASYON VADİSİNE TÜHİD’DEN ÖDÜL     01.05.2007Türkiye Halkla İlişkiler Derneği tarafından her yıl düzenli olarak yapılan ve bu yıl altıncısı düzenlenen Altın Pusula ödül töreninde İnovasyon Vadisi Gaziantep projesi ödülün sahibi oldu.

İş, sanat, siyaset ve basın dünyasından çok sayıda davetlinin katıldığı ve Halkla ilişkilerin “Oscar”ı olarak bilinen gecede Gaziantep Sanayi Odası tarafından 2006 yılında başlatılan İnovasyon Vadisi Gaziantep Projesi Sivil Toplum Kuruluşları kategorisinde zorlu rakiplerini geride bırakarak jüri tarafından ödüle layık görüldü.

ANADOLU’DAN ÖDÜL ALAN TEK İL

Türkiye’nin dev firmalarının da aralarında bulunduğu 9 ayrı kategoride 116 projenin finalde yarıştığı yarışmada, Gaziantep 2005 yılında Marka Şehir Gaziantep projesi ile gerçekleştirdiği ilki devam ettirerek Anadolu’dan ödül alan tek il olma ünvanını korudu.

Zorlu rakiplerini geride bırakarak sivil toplum kuruluşları kategorisinde ödül almaya hak kazanan Gaziantep Sanayi Odası adına ödülü GSO Başkanı Nejat Koçer, Türkiye Halkla İlişkiler Derneği Başkanı Fügen Toksü’nün elinden aldı.

Fügen Toksü, yaptığı konuşmada Gaziantep Sanayi Odası’nın 2005 yılında aldığı büyük ödülü de hatırlatarak, “Gaziantep Sanayi Odası’nın proje üretme konusunda gösterdiği bu azmin ve başarının Anadolu’daki tüm illerimize örnek olmasını diliyoruz” diye konuştu.

GSO BAŞKANI KOÇER: “İNOVASYON DÜNYANIN EN ÖNEMLİ KONULARINDAN BİRİ”

Gaziantep Sanayi Odası Başkanı Nejat Koçer tören sonrasında yaptığı açıklamada her zaman yola şehirlerinde insanlara benzediğini, onların da bir karakteri, onların da hayalleri ve hedefleri olduğunu bilerek çıktıklarını belirterek: “Markalaşmanın ardından artık sadece üretmenin yetmediği, sürekli değişen bu dünya da gelecek adına bizde bu değişimin içinde yerimizi almalıyız düşüncesiyle bu kez inovasyonu hedef koyduk önümüze.

Çünkü yenilikçilik ve rekabet edilebilirlik bugün dünyanın en önemli konularından biri. Yenilikçi bir fikrin pazarlanabilir hizmetlere, yeni bir dağıtım ağına, toplumsal ve ekonomik değere dönüşmesi bugün dünden çok daha önemli dünya için.

İşte bu sebeple bizler yaşadığımız tüm ekonomik sorunlara rağmen, bu değişimin gerekliliğine sanayicilerimizi inandırmak, üretimlerimizde farklılaşmanın, yenilikçiliğin ve rekabetçi olmanın gereklerini yerine getirip, hep birlikte güçlü bir inovasyon sürecine girmemiz gerektiği anlayışıyla ve “Yenilenin, Yenilmeyin” sloganıyla projemizi hayata geçirdik.

Bugün artık hepimiz biliyoruz ki, yenilikçi olmak, değişime hızlı ayak uydurmak, özellikle tasarımı ön plana çıkararak sanayimize yenilikçi bir vizyon sağlamak ve inovasyon gücümüzü AB sürecine adapte etmek zorundayız. Bugün burada Türkiye’nin bu kadar büyük firmalarının ve çok uluslu şirketlerinin arasında bizim ödüle layık görülmemiz de projemizin ne kadar doğru yolda olduğunun en açık kanıtıdır” diye konuştu.

 

BASINDAN SEÇMELER

BASINDAN SEÇMELER

 
BÜTÜN HABERLER
alt
|
|
|
|
© 2006 Gaziantep Sanayi Odası