Sanayide yeni hedef; “İnovasyon”     09.05.2006


 

Gaziantep Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nejat Koçer 2006 yılı başında hayata geçirdikleri “İnovasyon Vadisi Gaziantep Projesi” ile birlikte, firmaların inovasyon çalışmalarına hız verdiklerini söyledi.

 

KOÇER: “HEDEFİMİZE EMİN ADIMLARLA İLERLİYORUZ”

Koçer yaptığı açıklamada, oluşturdukları inovasyon bilincinin şehirde 3 ay gibi kısa bir sürede benimsendiğini belirterek: “Yenilenin yenilmeyin sloganı ile başlattığımız İnovasyon Vadisi Gaziantep Projesiyle, sanayide topyekün bir yenilenme sürecini başlattık. Yıl başından bu yana çeşitli tanıtımlar ve eğitici seminerler düzenleyerek firmaları bu yöne kanalize etmeye çalıştık. Hedefimize emin adımlarla ilerliyoruz. Artık işletmelerimizin birçoğunda bu proje ile birlikte toplam inovasyon yönetimi oluşmuş durumda. Bugün üretim yapan bir çok firmamızın inovasyon çalışmalarına hız vererek yeni ürünler üretmesi, ortaya yeni bir şeyleri çıkarması projenin önemini bir kez daha ortaya koyuyor. Firmalarımız artık daha yenilikçi ve rekabetçi bir anlayışla üretim yapma hedefinde” diye konuştu.

 

“İNOVASYON TEMSİLCİLERİNE YÖNELİK EĞİTİMLER DEVAM EDİYOR”

Koçer, firmaların inovasyon temsilcilerine yönelik yapılan eğitimlerin ve faaliyetlerin sürdüğünü de belirterek: “ Bir çok firmamız inovasyon çalışmalarına hız vererek bizden destek istiyor. Bizlerde firmalarımızın kendilerinin belirlediği temsilcilerine eğitim ve destek hizmetleri veriyoruz. Odamızda kayıtlı firma temsilcilerinin sayısı 265’e ulaştı” dedi.

 

Üretim koşullarının her geçen gün zorlaştığı bir dönemde, klasik üretim koşullarının ve yönetim anlayışının yerine, yenilerinin gelmesinin artık zorunlu olduğunu da belirten Koçer: “Yenilikçi ve rekabetçi olmak temel anlayışımız olmalıdır. İşletmelerimizde yenilikçi düşüncelere yer vermeli, ürün geliştirme, pazar geliştirme ve Ar-Ge yatırımlarına daha çok önem vermeliyiz” diye belirtti.

BASINDAN SEÇMELER

 
BÜTÜN HABERLER
alt
|
|
|
|
© 2006 Gaziantep Sanayi Odası