Gaziantep sanayisi “yenilikçi anlayışa” sahip çıktı     09.06.2006Gaziantep Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nejat Koçer 2006 yılı başında hayata geçirdikleri “İnovasyon Vadisi Gaziantep Projesi” ile birlikte, firmaların artık yenilikçi bir anlayışla üretim yaptıklarını belirtti.

“FİRMALARIMIZDA TOPLAM İNOVASYON YÖNETİMİ OLUŞMUŞ DURUMDA”

Koçer, projenin çok kısa bir sürede benimsendiğini belirterek: “Bu yola çıkarken hedefimiz sanayide gelecek adına, ülke ekonomisi adına bir yenilenme süreci başlatmaktı. Bugün görüyoruz ki, firmalarımız artık Ar-Ge ve Ür-Ge faaliyetlerine daha önem veriyor ve önemli çalışmalar yapıyorlar. Artık işletmelerimizin bir çoğunda toplam inovasyon yönetimi oluşmuş durumda” diye konuştu.

“EĞİTİM VE FAALİYETLERİMİZ DEVAM EDİYOR”

Firmalardan talep edilen inovasyon temsilcilerinin sayısında ciddi artışlar sağladıklarını da kaydeden Koçer, “Firmalarla birlikte oluşturduğumuz inovasyon temsilcilerinin sayısında ciddi artışlar var. Kayıtların devamı konusunda yoğun talepler alıyoruz. Şu ana kadar ki inovasyon temsilcisi sayımız 325’i buldu. İnovasyon temsilcilerine yönelik eğitim ve faaliyetlerimiz devam ediyor. Bizim eğittiğimiz temsilcilerden firmalarımız en iyi şekilde faydalanıyor” diye belirtti.

TANITIM ÇALIŞMALARI

İnovasyon konusunda bilgilendirici çalışmalarının devam ettiğini de belirten Koçer sözlerine şöyle devam etti: “Gaziantep Sanayi Odası İnovasyon Destek Birimi’nde görevli arkadaşlarımız bir çok kurum ve firmalara yönelik eğitim ve tanıtıcı faaliyetlere devam ediyor. Bunun yanında bilgilendirmeye yönelik hazırladığımız tanıtım broşürleri, kitaplar ve çeşitli dokümanları firmalarımıza dağıtarak inovasyon konusunda tamamen bilinçlenmelerini sağlamaya çalışıyoruz. İnovasyon Vadisi Gaziantep projesi kapsamında şu ana kadar bir çok etkinliğe imza atık. Gelinen nokta oldukça memnun edici ”

BASINDAN SEÇMELER

 
BÜTÜN HABERLER
alt
|
|
|
|
© 2006 Gaziantep Sanayi Odası