"KOBİ’LERE İNOVASYON EĞİTİMİ" PROGRAMI     05.02.2009


İngiltere'nin Ankara Büyükelçiliği ve Gaziantep Sanayi Odası (GSO) işbirliği ile ''KOBİ İnovasyon Eğitimi Programı'' düzenlenecek. KOBİ'lerin inovasyon kapasitesinin geliştirilmesine yönelik kurumlar arası işbirliği ve eğitim projesi kapsamında uygulanan ve KOBİ'lerin üst düzey yöneticilerinin inovasyon kapasitesinin geliştirilmesine yönelik olan eğitim, 12 Şubat Perşembe günü Grand Otel'de yapılacak.***

Saat 9.30'da başlayacak ve 17.00'a kadar sürecek eğitimde, kurum ve inovasyon kültürü, inovasyon işbirlikleri, inovasyon sürecinde kimlerle çalışılmalı, inovasyon için devlet destekleri, TÜBİTAK, TTGV ve KOSGEB destekleri, işletmelerde risk sermayesi, Lizbon süreci ve çerçeve programları, inovasyon fikirlerinin korunması ve fikri mülkiyet hakları gibi konular ele alınacak.

İnovasyon eğitim uzmanları tarafından verilecek eğitimle, firmaların inovasyon kapasitelerini artırmak ve KOBİ'lerin inovasyona yönelik bilgi ve farkındalık düzeyini geliştirmek hedefleniyor.

Eğitim organizasyon komitesi, eğitimin verimli olması açısından katılacak kişi sayısının sınırlı tutulacağını ve eğitime başvuruların 9 Şubat Pazartesi gününe kadar GSO'ya şahsen yapılması gerektiğini duyurdu.

İngiltere Büyükelçiliği'nin uyguladığı eğitim projesi kapsamında Gaziantep, GSO tarafından yürütülen İnovasyon Vadisi Gaziantep Projesi kapsamında pilot il seçilmiş ve 20 Haziran 2008 tarihinde KOBİ temsilcilerine yönelik bir toplantı düzenlenmişti.

''İŞLETMELİN GELECEĞİ AÇISINDAN ÖNEMLİ''

GSO Başkanı Nejat Koçer, katılımı kısıtlı tutulan eğitime sanayicilerin mutlaka katılmalarını, özellikle krizin etkilerini hafifletmek adına bu toplantıda konuşulacak birçok konunun işletmelerin geleceği açısından önemli olduğunu belirtti. Koçer, şöyle dedi:

''GSO olarak yürüttüğümüz İnovasyon Vadisi Gaziantep Projesi kapsamında yapılan bu toplantı, kentin yenilikçi ürünler ortaya çıkarması noktasında çok önemli. 'Yenilenin yenilmeyin' sloganıyla çıktığımız inovasyon yolculunda, fark yaratanların fark edildiği ve öne çıktığı bir dönemdeyiz. Gaziantep yarattığı farkla Türkiye'nin yenilikçi şehri olma yolunda ilerlemektedir.''

BASINDAN SEÇMELER

 
BÜTÜN HABERLER
alt
|
|
|
|
© 2006 Gaziantep Sanayi Odası