GAGİAD'TAN İNOVASYON VADİSİ PROJESİ'NE ÖDÜL     05.02.2008


Gaziantep Genç İşadamları Derneği (GAGİAD) tarafından Türkiye ve Gaziantep'e toplumsal fayda sağlayan 18 kişi ve kurum ödüllendirildi. Tuğcan Otel'de düzenlenen törene, Vali Süleyman Kamçı, AK Parti Gaziantep milletvekilleri Fatma Şahin, Özlem Müftüoğlu, Mehmet Erdoğan ve Mehmet Sarı, Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey, Şahinbey Belediye Başkanı Ömer Can, Gaziantep Sanayi Odası Başkanı Nejat Koçer, Gaziantep Ticaret Odası Başkanı Mehmet Aslan, oda ve dernek yöneticileri ile sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.

Törende bir konuşma yapan GAGİAD Başkanı Yaşar Erturhan, 14 yıldan beri kuruluş ilke, amaç ve çizgisinden ödün vermeden Gaziantep'te ve Türkiye'de öncü ve örnek bir kuruluş olduklarını belirtti. GAGİAD'ın üyelerinden aldığı güçle Gaziantep'te ve Türkiye'de her zaman kamuoyu gündeminde kaldığını kaydeden Erturhan, "Sosyo-kültürel alanda sosyal sorumluluk bilinci içinde öncelikle Gaziantep'te ve Türkiye'de bir çok değişime ve yeniliğe imza atmıştır. Kent ve ülke sorunlarını bulup ortaya çıkarmak ve bunlara çözüm önerileri getirmek ve genç işadamlarında bulunan entellektüel bilgi birikimi ve enerjiyi toplum yararına kullanmak ve ortaya çıkarmak GAGİAD'ın temel ilerleme ve hizmet anlayışı olmuştur" dedi.

İNOVASYON VADİSİNE ÖDÜL

Törende Gaziantep Sanayi Odası Başkanı Nejat Koçer İnovasyon Vadisi Gaziantep projesiyle kamu hizmetleri dalında ödüle layık görüldü. Ödülünü GAGİAD Başkanı Yaşar Erturhan'dan alan Koçer, “Bundan 2 yıl önce çıkmış olduğumuz yolda kurtlar vadisi anlayışına ters bir bakış yapmak istedik. Globalleşen dünyada her şeyin her gün değiştiği bir dönemde bizimde değişmemiz gerektiğine ve yenilikçi anlayışın Gaziantep’e hakim olması gerektiğine inandık” dedi.

Koçer şöyle konuştu, ”Klasik üretim anlayışlarından çıkıp, yenilikçi üretim anlayışına geçmemiz, yeni ürünler ortaya koymamız ve dünyadaki ve Türkiye’deki rekabet gücümüzü arttırmamız gerektiğine inandık. Biz üreten bir vadi olmalıydık, yok eden bir vadi değil. Bunun için kurtlar vadisi anlayışına ters bir bakışla yolumuza devam ettik. Türkiye’de gelişmekte olan anlayışın bu anlayış olması gerektiğine inandık ve bu inançla yola çıktık.

"ÖDÜLÜ SANAYİCİLER ADINA ALIYORUM"

Ben ve yönetim kurulundaki arkadaşlarım bugün bu ödülü 2,5 milyar dolar ihracatla 2007 yılını kapatan 120 bine yakın işçi istihdam eden binlerce sanayici adına alıyoruz. İnşallah gelecekte Türkiye’nin yenilikçi şehri, Türkiye’nin yenilikçi ürünlerini ortaya koyan, fark yaratan, farklılaşarak değişen, üreten bir şehir olmayı diliyorum. Bunun için çaba gösteriyoruz.

Yüz yıllar önce Mevlana'nın dediği gibi "Dün dünde kaldı cancağızım, artık yeni şeyler söylemek lazım" sözünden bizde yola çıkarak her gün yenilikçi bir düşüncenin, yenilikçi bir projenin bu şekilde harekete geçmesini diliyorum."

Törende kamu hizmetleri dalında GSO Başkanı Nejat Koçer,çevre dalına Gaziantep Ağaç Yetiştirme ve Koruma Derneği Başkanı Muhterem Okutur, el sanatları dalında Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği, kültür dalında İmam Çağdaş ve Özden Özsabuncuoğlu, spor dalında Göksu Üçtaş ve Şahinbey Belediyespor Voleybol Takımı, ekonomi dalında Muharrem Balat, Özel GAGİAD dalında Akten Köylüoğlu ve Mehmet Büyükekşi, endüstri dalında Sanko Makina, turizm dalında Zeugma Müzesi, sağlık dalında Prof. Dr. Mehmet Mutaf, eğitim dalında GTO Başkanı Mehmet Aslan, tarihsel çevre dalında Özel Sanko Okulları bünyesinde kurulan Sessiz Tarih Takımı, yayın dalında Ülkü Tamer, basın yayın dalında Can Dündar, yaşayan tarihler dalında Mehmet Çetintaş ödül aldı.

BASINDAN SEÇMELER

 
BÜTÜN HABERLER
alt
|
|
|
|
© 2006 Gaziantep Sanayi Odası